Yengeç Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir ?

Tarihi oldukça eskiye dayanan astroloji, gezegenlerin hareketlerinin kişiler üzerindeki etkilerini konu alan bir bilim dalıdır. Gökyüzündeki hareketlerin değişimine göre burçları aşk, sağlık, aile, iş gibi farklı kategorilerde yorumlar.

 Yengeç Burcu

 

Yengeç burcu 12 burç içinde, mariobet 22 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında yer alır. Su grubuna mensuptur ve yönetici gezegeni Ay’dır. Uğurlu günü pazartesi, uğurlu rakamı 2, uğurlu taşları ise yakut ve ay taşıdır.

 

 Yengeç Burcu Erkeğinin Özellikleri

 

Yengeç burcunun kadın erkek ayırt etmeksizin en bilinen ve en belirgin özelliği duygusal olmalarıdır. Bu özellik yengeç erkeklerinde de kendini yoğun biçimde gösterir. Duygularını fazlasıyla yoğun yaşarlar. Kırılgan ve içlerine kapanık olmalarından dolayı duygularını içlerinde yaşamayı tercih ederler. Kırıldıklarında yalnız kalmayı tercih ederler ve kendileri de kalp kırmaktan olabildiğince kaçınırlar. Bulundukları ortamda dikkat çekmektense sessiz kalmayı ve gözlem yapmayı seçerler. Sakin, ağır başlı ve ölçülü tavırları vardır. Karşısındakine güvenmeden kendini açmaz ve o ana kadar da konuşmak yerine, analiz güçleri yüksek olduğundan dolayı karşısındakini dinleyip izleyerek tanımayı yeğlerler.

 

Yengeç burcu bir erkeğe hediye alırken gösterişe ya da pahaya değil hediyenin anlamlı olmasına dikkat etmelisiniz. Çok küçük şeylerle mutlu olurlar, yalnızca anlamlı ve üzerine düşünülmüş olması yeterlidir.

 

Yengeç burcu erkeği oldukça cömert ve yardımseverdir. Elinde olanları sevdiklerine ve yardıma ihtiyacı olanlara vermekten kaçınmaz. Bu özelliği yakınlarına oldukça güven verir. Aynı zamanda oldukça merhametli ve doğaya düşkündür. Canlılara ve özellikle hayvanlara karşı büyük ilgi ve sevgi duyarlar. Çoğunlukla evlerinde bakıp besledikleri hayvanları vardır.

 

 Yengeç Erkeğinin İlişkileri

 

Yengeç erkeklerinin ilişkilerinde en fazla dikkat ettiği nokta dürüstlüktür. Onlar için birine güvenmek son derece zordur. Yengeç erkeğinin güvenini kazanmak ve onun kendini tamamen size teslim etmesini istiyorsanız sabırlı ve emin adımlarla ilerlemeli ve dürüstlüğünüzü ona kanıtlamalısınız. Fazlasıyla güvenilir olurlar; gözleri sevdikleri kişiden başkasını görmez ve kendileri de yalana asla tahammül edemezler ve hatta yalanını yakaladıkları kişiye kendilerini tekrar açmamacasına kapatırlar. Nazik, duygulu, romantik ve burçlar arasında belki de en sadık olanları yengeç erkekleridir. Bu nedenle bir yengeç erkeğinin kalbini kazandıktan sonra onunla hayatınızın en gerçek aşkını yaşarsınız. Komik ve esprili bir karakterleri vardır. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi severler. Sevdiklerinin yanında bambaşka biri olurlar ve sadece eşlerini mutlu etmek için uğraşırlar. Evcimen bir yapıya sahip olduklarından kurdukları aileye de düşkün olurlar. Bir yengeç erkeğiyle evlilik kararı aldıysanız, size ve evine son derece bağlı bir eşiniz olacaktır. Aile kurumunun önemi onun için tartışmaya kapalıdır.

 

 Yengeç Burcu Erkeğinin Olumsuz Özellikleri

 

Yengeç erkekleri sinirlendiğinde aniden parlar ve hiddetlenir. Ancak bu durum çok kısa da sürse, bıraktığı hasar büyük olabilir. Yengeç erkekleri karşısındakini kırmaktan korksa da gerçekten sinirlendikleri bir durumda gözleri hiçbir şeyi görmez. Örneğin bir yalan ortaya çıktığında ya da ailesiyle ilgili kıymet verdiği değerlere zarar geldiğinde, çok kızgın olabilirler. Ayrıca güçlü ve dirençli değillerdir. Zorluklar karşısında kolay pes edebilirler. Değişken ruh haline sahiptirler. Aniden mutlu olabilir ve birkaç saat içinde de melankolik bir yapıya bürünebilirler.

 

 Yengeç Burcunun Anlaştığı Burçlar

 

Yengeç burcunun en iyi anlaştığı burçlar, kendi gibi su grubu burçlarıdır. Akrep, kova ve balık burçlarıyla son derece iyi ilişkiler kurabilmektedirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir