Yay Burcu Kadının Özellikleri Nelerdir?

Doğum tarihleri 21 Kasım ile 21 Aralık arasında değişim gösteren yay burcu kadınları, astroloji dünyasının tüm burçları içinde özgürlüklerine düşkün olmalarıyla ünlü burç grubudur. Ayrıca ideallerine sadık, optimist karakterli ve şanslı trbet olmalarıyla da göze çarparlar. Enerjileri her zaman doruklarda olan bu burcun mensubu kadınlar, daima coşkuludurlar. Ancak sürekli içinde dinamobet bulundukları huzursuzluk hali de göze çarpan özellikleri arasındadır.

 Yay Burcu Kadınların Fiziksel Özellikleri

 

Yay burcuna mensup kadınlar fiziksel özellikleri bakımından oldukça hızlı şekilde fark edilen kadınlardır. Yay burcu kadınlar genellikle uzun boylu ve zayıf, olurlar. Son derece geniş ve birbirinden uzak gözlere sahiptirler. Aynı zamanda gözleri oldukça parlaktır ve hangi renkte olursa olsun ışıldamalarıyla fark edilirler. Saçları ise çoğunlukla karışık ve dalgalı olan yay burcu kadınları alın bir genişe sahiptirler. Yüz hatları daima tebessüm eden bir insanın yüz hatlarını andırır. Genellikle dolgun dudaklara sahip olan yay burcu kadınları daima şen kahkahalar atmaya hazırdır. Çoğunlukla güzel bir vücuda sahip olan bu kadınların moda ile arası ise pek iyi değildir. Giyim konusunda genellikle rahatlıktan yanadırlar ve spor kıyafetleri tercih etmekten hoşlanırlar.

 

 Yay Burcu Kadınların Genel Özellikleri

 

Kültürlü olması ve yüksek espri düzeyi nedeniyle sevilen ve aranılan kadınlar olurlar. Ayrıca yine bu nedenlerden dolayı bir ortamda dikkatleri oldukça rahat biçimde üzerlerine çekebilirler.

Yay burcu kadınları son derece zeki ve akıllılardır ve bunu davranışlarına da yansıtırlar.

Cazibeli ve albenisi yüksek kadınlardır.Birden fazla alanda birçok farklı konuya ilgi duyabilirler. İlgi alanları ve hayal dünyaları geniştir.Oldukça kırılan ve çok kısa sürede sıkılan yapıya sahip olan yay burcu kadınları dostlarına karşı ise son derece fedakardır.

 

Yay burcu kadını gezmekten hoşlanır ve eğlencesine düşkündür. Bu sebepten dolayı da sürekli seyahat eder. Yeni yerler gezip görmekten ve yeni insanlarla tanışmaktan son derece zevk alır.

Eğlenceye ve gezmeye olan düşkünlüğü nedeniyle yay burcu kadını için para her zaman bir amaç değil araç olmuştur. Oldukça eli açık ve cömert olan yay burcu kadını bazı durumlarda savurgan hale gelebilir.

 

Özgürlüğüne son derece düşkün olan bu kadınlar kendileriyle emrivaki konuşmalar yapanlardan hiç hoşlanmazlar. Emir ve kısıtlamalardan olabildiğince uzak yaşamaya çalışırlar.

Yay burcunu kadınları ilgi görmekten ve kendilerine iltifat edilmesinden son derece hoşlanırlar.

Özgüvenleri çok yüksek seviyededir ve bu durum dışarıdan rahatlıkla gözlenebilir.

 

 Yay Burcu Kadınları Hangi Burçlarla İyi Anlaşır

 

Yay burcu ateş grubuna mensuptur. Yay burcu kadınları kendisi ile anı grupta bulunan yani ateş grubuna mensup burçlarla iyi anlaşırlar. Yay burcu kadınları kendileriyle aynı burç grubuna mensup yaylar, koçlar ve aslanlarla iyi anlaşırlar. Ateş grubundan sonra yay burcu kadınların en iyi anlaştığı burçlar ise hava grubunda yer alan kova, ikizler ve terazi burçlarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir