Firma rehberi siteleri ile internette reklam nasıl yapılır

Gün geçtikçe kızışan ve zorlaşan Ticaret koşullarında reklam yapabilmenin maliyeti atmaktadır. Dijital reklam platformları çoğunlukla internette yer almaktadır.

İnternette reklam yapabilmek için ince eleyip sık dokumalısınız. İnternette reklam yapmanın da belli bir maliyeti vardır ve bu maliyet bazen satacağınız ürünün size kazandıracağı Kar oranından daha yüksek olabilir.

Web sitenizi veyahut da firma Bilgilerinizi kayıt edebileceğiniz dijital reklam platformlarından Bugün size önereceğim rehber siteleridir.

Firma rehberi alanında faaliyet gösteren birçok internet sitesi mevcuttur. Bu internet rehberi sitelerine kayıt olmanın da belli bir maliyeti vardır fakat kayıt olmadan önce bu firma rehberinin işyerimize kazandıracağı ziyaretçi sayılarını ve maliyet hesabınızı iyi yapmanız gerekmektedir.

İşyerinizin telefon trafiğini arttırabilmek adına yapmış olduğunuz Bu kayıtlar yıl içerisinde size mutlaka müşteri olarak dönecektir.

Önemli olan husus ise rehber sitelerinin sizin iş yerinize göndermiş olduğu müşterilerin sayısı ve kalitesidir. Ödemiş olduğunuz rakam Size gelen müşterilerin size kazandırdığı paradan daha az ise kardasınız demektir.

Bazı rehber siteleri var ki Ödemiş olduğunuz rakamdan kat ve kat daha fazla telefon trafiği gönderip internet reklamcılığının tam anlamı ile yapmaktadır.

Bunlardan bir tanesi kendi bünyesinde ona yakın rehber sitesini bulunduran Sonay İnternet Hizmetleri ‘ nin dijital platform olan rehber Network’ü dur.

Gaziantep, Hatay, Osmaniye, Adana, Mersin, Ankara ve İstanbul illerimiz başta olmak üzere diğer geri kalan iller için ise Türkiye rehber internet sitelerini bünyesinde barındıran firma Türkiye’nin tüm il ilçe ve tüm sektörlerine özel çözümler üretmektedir.

Yüzün üzerinde iş alanı bine yakın ilçe ve 81 ilde tüm firmalara internet reklamcılığı alanında destek sunan rehber Network’ü size bahsetmiş olduğum ve işyerinizi eklediğiniz zaman mutlak kazanç elde edeceğiniz sistemlerden bir tanesidir.

Sosyal medya alanında her bir sitenin ayrı ayrı Facebook Twitter Instagram hesapları bulunmakta Ve aktif olarak güncellenmektedir.

Rehber Network’ün da bulunan firma rehberlerinin günlük olarak güncellenmesi haber bültenlerinin yayınlanması firma reklamlarının düzenli olarak güncellenmesi ve her bir site için bulunmuş olduğu bölgeye ait fotoğraf galerileri ve video galerileri bulunmaktadır.

Türkiye çapında internet ve Dijital reklam platformu arıyorsanız bu rehber Network içerisindeki sitelerden size yakın olanına kayıt olabilirsiniz.

Firma Rehberi
Bu rehber sitelerine kayıt olmadan önce eğer bir internet siteniz var ise mutlaka güncelleyin. Firma Bilgilerinizi kayıt etmeden önce anahtar kelimelerinizi kendiniz belirleyin ve bu anahtar kelimelerde üst sıralara çıkabilmek için bir süre belirleyin.

Web siteniz veya firma rehberlerine eklemek için kullanacağınız görsellerin internetten aran olarak kurulmuş görseller olmamasına ve bunları Cep telefonunuz veya fotoğraf makineniz ile kendiniz çektiğinizi emin olun.

Basit uygulamalar ile ya da profesyonel anlamda yapabileceğiniz tanıtım filmini video haline getirin ve bu rehber sitelerinde veya web sitenizde en önemlisi sosyal medyadan mutlaka paylaşın.

Google’da üst sıralarda nasıl çıkabilirim diye her gün ne yapabileceğini araştıran binlerce insan var. Arama motorlarında sektörünüz ile ilgili kelime aranıldığı zaman sizin üst sıralarda çıkma ihtimaliniz Bilgilerinizi kayıt etmiş olduğunuz site sayısı ve sitelerin gücü ile doğrudan alakalıdır. Iç ve dış ayarları yapılmış kendi web siteniz var ise bununla beraber bu kelimelerde rekabet edebilme gücünüzü desteklemek adına mutlaka bir bilirkişiden hizmet satın almalısınız.

Gün geçtikçe ticaretin kurallarını değiştiren internet aramaları “üst sıralarda çıkıyorsanız varsınız çıkmıyorsunuz yoksunuz” tezini de beraberinde getirmektedir.

Bölgesel yerel ve ulusal internet dijital Reklamcılık yapmak için eğer bilgi ve birikiminiz yok ise mutlaka işin uzmanından dışarıdan destek alın. Elden ele dağıtılan afiş ve broşürleri harcayacağınız paradan ise internette daha ölçülebilir geri dönüşlerini raporluyabileceğiniz dijital reklamcılık alternatifini düşünmenizi öneririm.

PR firmaları sektörünüzde diğerlerinden ayrılabilmek ve bir adım öne geçebilmek adına internet reklamcılığında size yardımcı olabilirler. Fakat en başta da dediğim gibi lütfen maliyet analizi yapınız. Daha uygun ve ucuz fiyatlara internet reklamcılığı çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Firma rehberi sitesi seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar yukarıda belirttiğim kriterlerden oluşmaktadır. Yine de anlamadığınız veya takıldığınız destek almak istediğiniz internet reklamcılığı konularında danışmak için beni arayabilirsiniz : 05327407990

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir