Başak Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Astrolojide burçların en sivrisi, Başak burcudur. Kadın erkek ayırt etmeden o kadar titizlik hastasıdır ki bu burçlar, bazen kendi dağınık olmalarına bile  tahammül edemezler.

Aslında kendilerini çok severler, aynanın karşısında saatlerce kendilerine bakmaktan keyif aldıklarını bile söylemek mümkündür. Tertip, düzen diye diye insanı çileden çıkarsalar da samimi ve içten yaklaşımları çoğu zaman bu olumsuz özelliklerini görmemize engel olur.

Gün içinde belli aralıklarla ruh halleri değişkenlik gösterebilir Başak burcu erkeğinin. Sabah uyandığında en mutlu haliyle uyanmış olsa da bir iki saat içinde canını sıkan bir bahissenin durumla karşı karşıya kaldığı zaman dengesiz ruh halleri ortaya çıkıverir. Yüzü düşer, somurtur ve sanki olay asla çözülmeyecek ve hep öyle kalacakmış gibi davranır. İlişkilerinde olumsuz özelliklerinden biri de çapkın olmalarıdır. Bu yüzden partnerleriyle sürekli tartışma halindedirler. Gözleri fıldır fıldır dönen Başak burcu erkeğinin aklı sürekli flört etmektedir. Tabi ilişki süreçlerinde olumsuzluklardan biri de inatçı olmalarıdır. ‘Yoğurt beyaz değildir’ derlerse buna inandıkları için değil, kafalarının dikine gitmekten keyif aldıkları içindir.

Her şey mükemmel olsun isterler. Bir iş ya tam olmalı onlara göre ya da hiç olmamalıdır. Eksik ve yarım işi sevmezler. Ne olursa olsun tamamlamayı isterler. Bu yüzdendir ki dış görünüşlerine oldukça önem verirler. Modayı takip ederler. Aynanın karşısında zamanlarını harcamaktan geri durmazlar.

Mantık onlar için birinci plandadır. Kendileri istemedikçe duygusal yönlerine asla şahit olamazsınız. Bundan dolayı arkadaşlık ilişkilerinde ne kadar duygusal davranırsa davransın eğer belli bir noktadan sonra mantıksız işlerin olduğunu anlarsa hemen oradan uzaklaşarak bir daha böyle bir şeyin içine girmezler. Ne kadar açıklamaya çalışsanız da mantıksız olan işler onda sert tepkilere neden olur. Cinsel yaşamlarında da oldukça hareketli ve istekli olan Başak burcu erkekleri eşlerini çoğu zaman sıksalar da çekicilikleriyle yine baş döndürmeyi başarırlar.

Çalışma hayatlarında da günlük yaşamlarında oldukları gibi mantıklı hareket ederler ve iş disiplinini asla bozmazlar. Tatil yaparken bile iş düşünebilen nadir burçlardan biri olan Başak burcu erkeği bu özelliğiyle dikkatleri çekerek patronları tarafından her zaman saygıyı kazanırlar.

Gece hayatını oldukça seven Başak burcu erkekleri ortamların aranılan adamıdır. Enerjisiyle arkadaş çevresinde dikkatleri hemen üzerine toplar. Her konuda konuşacak bir şeyler bulur ve gülmeyi severler. Onlarla sohbette dikkat edilmesi gereken nokta asla ukala davranmamanız gerektiğidir. Ukalalığı sevmezler ve yapan insanlara da gerektiği şekilde davranırlar.

Çantalarına üç parça eşya alarak dünyayı gezecek cesaretleri vardır Başak burcu erkeklerinin. Seyahat onların kendi iç dünyasını huzura kavuşturur. Hiç görmedikleri yerleri keşfetmek onlar için bir tutkudur. Özellikle farkı kültürler dikkatlerini çeker. Sıradan ve durağan bir yaşamı tercih etmezler. Sürekli hareket halindedirler.

Bütün bu özgürlükçü yaklaşımları, seyahat severliği, kendine olan sevgisi ve saygısı karşısına Oğlak burcu kadını çıkana kadardır. Aşık oldukları zaman mantığı bile gerekirse 2.plana atacak kadar çok severler. Önemli olan gururlarının incinmemesi ve ona her zaman dürüst davranılmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir