Balık Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Astroloji ilminde yirmi şubat ile yirmi mart arasında doğanlara balık burcunun özellikleri taşıdığı bilinmektedir. Gezegeni Jüpiter olmakla beraber yay burcu ile gezegen bakımında ev arkadaşlığı yapmaktadırlar.

Çünkü Güneş ve Ay dışında bütün gezegenler iki burç verilmiştir. İkinci bahissenin iklimin sahibidir ve akrep burcu gibi su gurubun dandır. Ama akrep burcuna hiç benzemez, sadece birkaç yönü ikizler burcuna benzemektedir.

Bir burcu anlamadın birinci yolu her zaman gezegeninin özelliklerini anlamaktır. Gezegenini yani Jüpiter’i öğrendikten sonra kendisine verilmiş olan balık burcu hakkında konuşacağız inşallah faydalı olabiliriz.

Jüpiter Gezegeni Hakkında Bilgi

Dediğimiz gibi balık burcu bir yandan ikizlere benzer. İkizler burcunun gezegeni yani Merkür en hızlı gezegenler dendir. Bu yüzden burcu olan ikizlerde çok hareketlidir ve zekiliği oradan gelmektedir. Jüpiter’de aynı ikizler burcunun gezegeni gibidir. Her bir buçuk senede bir, bir burcu kateder. Güneş sisteminde altıncısında yer almaktadır. Arapçada Müşteri olarak kullanılır. Aynı zamanda “büyük uğur” (sad’ı ekber) diye isimlendirilmiştir.

Burç Hakkında Genel Bilgi

İkinci iklimin sahibi olmakla beraber, bu burçta olanlar zeki olduklarında ince işleri çok iyi başarırlar. Bu yüzden alimler, peygamberler, evliyalar, büyük zatlar, filozoflar, şeref ve makam sahibi olanlar ikizler burcuyla beraber bu burçtan çıkmaktadır. Aynı zamanda bir eğitmen gibi terbiye etme becerisi çok yüksektir.

Balık Burcu Erkeğinin Özellikleri

Balık burcu erkekleri giyime çok önem verirler. Onlar için tarz çok önemlidirler. Dağınık yaşamayı sevmezler, her zaman düzenli olmayı severler. Fakat düzenlemeye fırsat bulamayabilirler.

Riske girmek hiç bunlara göre değildir, mesela ikizler burcu tam riske girmeyi seven tip olmasına rağmen bu burç öyle değildir. Her zaman her işi garantili olmasını ister. Her zaman güvende olmak ister. Hiç sıkıntı çekmek istemezler. Sıkıntı çekmeyi sevmedikleri için dertlerinizi bunları anlatmanız dan pek hoşlanmazlar. Çünkü bu burcun erkekleri rahat olmayı severler. Rahat yaşam tam bunlara göredir. İnişli çıkışlı bir hayattan her zaman uzak dururlar. Her zaman düzenli bir şekilde giderler.

Kurallara uymaya çok yatkındırlar. Kurallı yaşamayı sevdiklerinden değil de, kurallara uymayınca çıkacak sıkıntılarla uğraşmak istemediklerinden böyle yaparlar. Çünkü bu burç zeki burçtur. Her zaman ileriyi düşünür.

Oyun olarak, çoğu oyunda başarılıdırlar. Aslında zekayı sevdiklerinde en sevdiği oyunlar strateji oyunları dır. Ayrıca bununla beraber elleri becerikli olduğu için başka beceri isteyen oyunları da oynamaktan kaçınmazlar.

Aslında yaptıkları doğrudur, fakat ikizler burcu da zeki bir burçtur. Hatta beraber yarışıyorlar diyebiliriz. Ama İkizler burcu hızlı düşünen tiptir aklına gelen ilk şeyi yaparlar, olmaz ise hemen vakit kaybetmeden diğerine geçerler. Her zaman hareket halindedirler. Balık burcu ise hızlı düşünmezler, sadece iyi düşünürler, kendilerinde bir yöntem bulurlar ve sadece bu yönteme başvururlar. Olmaz ise başka bir şey düşünmeye başlarlar. Her ikisi de zeki burç olmakla beraber düşünme tarzları farklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir