Nar Ekşisi Nasıl yapılır

Nar ekşisini birçok çorba ve salatanın yanında ilave olarak kullandığımızı hemen hemen bir çoğumuz biliyoruz.

Peki bu Nar ekşisi nerede ve nasıl yapılmaktadır?

Osmaniye Bölgesinin Kadirli ilçesinde kış için hazırlık yapan kadınlar, özellikle yemekler ve salatalara ekşimsi bir tat verebilmek için kullanılan ve üretimi de oldukça zahmetli olan nar ekşisini imece usulü yapmaktadır.

Nar Ekşisi Nasıl yapılır yazısına devam et

KISA SÜREDE EVDE YAPABİLECEĞİNİZ YEMEK TÜRLERİ

Çağın gereklerine uygun niteliklerde zaman kavramı önemini gittikçe arttıran bir değere sahip olmaktadır. Hızlı yaşam olgusunun yaşamımızda büyük yer kaplamış hale gelmesi ise; her alanda olduğu gibi yemek yapma konularında da hayatımıza dahil olmaktadır.
İnsanların yoğun çalışma yaşamlarından dolayı ihtiyaç duyacakları pratik çözümlere her geçen gün yenileri eklenmektedir.

 

Pratik olarak yapılabilecek olan yemekler de bu durumu örnekler niteliktedir. Özellikle çalışan hanımların etkin destekler aldıkları söz konusu pratik yemekler hanımların işlerini hafifletmekle birlikte yaşam kolaylaştırıcı özelliklere de sahiptir.

KISA SÜREDE EVDE YAPABİLECEĞİNİZ YEMEK TÜRLERİ yazısına devam et

EN LEZZETLİ YEMEKLER HANGİ BÖLGELERİMİZDE

Başlığımızdan da anlaşılacağı üzere yurdumuzun dört bir yanında farklı lezzetler bölgesel olarak bulunmaktadır. En lezzetli yemek şudur diye bir şey haklı olarak söyleyemiyoruz. Çünkü her yöremizin olağanüstü lezzetli yemekleri vardır.

Güneydoğu Anadolu bölgemiz kebaplarıyla lahmacunlarıyla en önemli lezzet duraklarımızdan birisidir. Eğer oradan çıkmış bir ustanın elinden kebap veya lahmacun yerseniz lezzetin doruklarına ulaşırsınız. Acıyı seviyorsanız bu yöremizin yemekleri lezzet açısından başınızı döndürebilir.

EN LEZZETLİ YEMEKLER HANGİ BÖLGELERİMİZDE yazısına devam et

Soya soslu mantarlı tavuk

DSC04776

Yarım kilo kuşbaşı tavuk, iri doğranmış 6-7 adet mantar ve 1 arpacık soğanı bir miktar zeytinyağı ile Soya soslu mantarlı tavuk yazısına devam et

Madlen çikolata ile kurabiye yapımı

biskrem kurabiye

Biskrem kurabiyeler:
125 g. yumuşak margarin veya tereyağı
1,5 çay bardağı sıvıyağ
1,5 çay bardağı yoğurt
1,5 çay bardağı şeker
1 paket vanilya
4 su bardağı un
25 tane bayram çikolatası

*kabartma tozu Madlen çikolata ile kurabiye yapımı yazısına devam et

MİLFÖYLÜ YUFKA BÖREĞİ

MİLFÖYLÜ YUFKA BÖREĞİ

MİLFÖYLÜ YUFKA BÖREĞİ

BU BÖREĞİ KESİNLİKLE DENEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM ARKADAŞLAR ÇOK LEZZETLİ VE ASLA BİR DİLİMLE YETİNMİYCEKSİNİZ(AŞAĞIDAKİ TARİFE GÖRE YAPTIM DİKDÖRTGEN(BÜYÜK BORCAM) KULLANDIM BEN VE KESERKEN KARE KESMEDİM UZUNLAMASINA TAM ORTADAN VE DAHA SONRA YANLARDAN 2 PARMAK ARALIKLARLA KESTİM MİLFÖYLÜ YUFKA BÖREĞİ yazısına devam et