Tepside yapılan yemeklerin bulaşıklarını yıkamak

Evde ya da iş yerinde lezzetli tepsi yemekleri ( Tavuk ya da et ) yapılırken bu yemeklerin yağlı ve sonrasında bulaşıklarının yıkanmasının zor olduğu unutulmamalıdır.

Bulaşık yıkamaktan hoşlanmıyorsanız evde ya da iş yerinde bu tarz yemekleri yapmanızı pekte tavsiye etmem.

Dağ gibi bulaşık denilen reklamlar var ya hani bulaşık deterjanlarında kullanılan.. işte tamda o tarz bir bulaşık ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yemeği hazırlarken, pişirirken ve yerken çıkan bulaşıkları hesaba katarsanız keşke dışarıdan söyleseydik gibi bir düşünceye kapılmanız olasıdır.

Lafı uzatmadan size bulaşıklarla başa çıkmak için mutlaka sıcak su ve bol deterjan ( özellikle tavuk yemeklerinde ki baharatları daha bol olur ) öneririm.

Soğuk su ve az deterjan ile yıkadığınız bulaşıkları temiz olmadığı ve koktuğu için tekrar yıkamak zorunda kalabilirsiniz.

Özetle lezzetli bir yemek yada daha ucuz bir yemek ( ki çoğu zaman daha pahalı olur ) için evde yapmadan önce bulaşıkları kimin nasıl ne yöntemle yıkayacağına iyi karar verin.

Deterjan seçiminde ise ucuz markalar hakikaten daha zor yıkıyor bu sebepten dolayı pahalı daha kaliteli markaları seçmenizi tavsiye ederim.

Afiyet olsun, bulaşıkları yıkarken de kolay gelsin.

Hesaplama:

Hangi yemeği yiyeceğini düşünmek ve karar vermek : 30 dakika

Malzeme temini: 1 saat

Hazırlama : 1 saat

Pişirme : 1 saat

Yeme : 30 dakika

Sofra hazırlanması ve toplanması: 30 dakika

Bulaşık yıkanması: 30 dakika

Toplam dakikaları siz kendiniz hesaplayın ve evde yemek yapmadan önce iki defa düşünün. Tabi bu yazım daha çok bekarları ilgilendiriyor…

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir