Semizotu salatası

Malzemeler

  • 1 bağ semizotu
  • 1 kâse yoğurt
  • 1 diş sarımsak
  • 1 çay kaşığı tuz

Hazırlanışı

Semizotumuzu bol sirkeli suda bekletiyoruz ki toprağı kolayca arınsın daha sonra bol suyla yıkayıp suyunu süzüyoruz. Doğradıktan sonra bir kâseye alıyoruz. Tuz, yoğurt ve ezilmiş sarımsağımızı ekleyip güzelce karıştırıyoruz. Hem basit, hem lezzetli. Afiyet olsun.

Hurma çekirdeği ile ilgili okuduğum bir yazı

Geçenlerde hurma çekirdeği ile ilgili bir yazı okudum, yazıda diyor ki:

“7 gün boyunca her gün aç karnına günde 7 tane toplamda 49 tane hurma yerseniz basura iyi geliyor ve hatta basurunuzdan eser kalmıyor”

 

Hurma çekirdeği ile ilgili okuduğum bir yazı yazısına devam et

Basur ( hemoroid ) için doğal ilaçlar

Günümüz çalışanlarının en büyük hastalıklarından bir tanesi Basur ( hemoroid ). Fazla oturmaktan fazla baharat yemekten fazla alkol almaktan aşırı stresten ve başka başka sebeplerden dolayı çok kişinin yıllardır acısını çektiği ancak tedavi olmaya çekindiği hastalıkların en üst sıralarında yer alır.

Ameliyat olduktan sonrada nüksedebilen hastalık kişi kendine iyi bakamazsa ömür boyu yakasını bırakmaz. Basur ( hemoroid ) için doktorların vermiş olduğu krem, fitil ve merhemler hastalığı tedavi edebilmekte ancak kökten çözüm sunamamaktadır.

Basur ( hemoroid ) için doğal ilaçlar yazısına devam et

GRİPTEN KURTULMAK İÇİN DOĞAL OTLARA BAŞVURMAK

Kış aylarının en büyük çilelerinden biridir grip. Soğuk havaların gelmesiyle kendimizi bir anda hasta buluveririz. Derslerin ortasında burun çekmeler Gece uykumuzu bölen öksürmeler ve gün boyu süren halsizlikler… Bunlar ve bunlar gibi birçok soruna yol açan grip hayatımızı ciddi anlamda zorlaştırıyor.
Hastalandığımızda genel olarak doktorlara koşarız. Antibiyotiklerle soğuk algınlığımızı iyileştirme çabalarında bulunuruz. Ancak antibiyotiklerden istediğimiz etkileri pek göremeyiz. İşte bu noktada doğanın bize sunduğu mucizeleri kullanmamız gerekiyor. Doğada rahatsızlığımıza iyi gelecek o kadar çok çözüm var ki. Beden ve ruh sağlığımıza iyi gelecek bu mucizevi bitkilerin ne yazık ki birçoğumuz hala farkında değil. Oysa bu bitkiler grip gibi hayatımızı alt üst eden bir rahatsızlığı atlatmamızda bize yardım ediyorlar.

GRİPTEN KURTULMAK İÇİN DOĞAL OTLARA BAŞVURMAK yazısına devam et

Boynum çok ağrıyor’a bitkisel öneriler

Özellikle mevsim geçişlerinde vucüdun ısı değişikliklerine adapte olmakta geç kalmasından dolayı bazı bir takım yerlerimizde tutulmalar artıyor. Bunların önde gelenlerinden bir taneside boyun kısmıdır. Çok fazla kasın bulunduğu boynumuzda bu geçişlerden nasibini alıyor.

Boynum çok ağrıyor’a bitkisel öneriler yazısına devam et

Mide ağrısına anane işi kekik suyu

Çocukken hatırlarım ananem her midesi ağrıdığında dolabın altından kekik ( zahter ) suyunu çıkartır, 1 kahve fincanı kadar içerdi. Ne varsa eskilerde var

Şimdilerde onlarda mide ilacını şeker gibi yutan bir nesil olarak yaşlılarımızın kekik ile yakaladıkları doğal tedavi yöntemini takdir etmemek mümkün değil.

Mide ağrısına anane işi kekik suyu yazısına devam et