Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Her insan farklı kilo alma şekline sahiptir. Bazı insanlar her yerinden eşit kilo alırken bazı insanlar bölgesel kilo alır. Bölgesel alınan kilolar ise en rahatsız edici görünüm şekliyle kişinin sinirini bozar. Bir insan ne yerse yesin göbeğinden kilo alırken başka bir insan belden alt tarafına kilo alıyor olabilir. Bunun için beslenmenin yanı sıra en etkili çözüm spor egzersiz hareketleridir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri yazısına devam et

Değerli taşlı tespihler

Tespih farklı dinlerde kullanılan zaman zaman aksesuar olarak ta işlev gören bir üründür. Genelde dua ederken edilen duaları saymak amacı ile kullanılan tespih çok değerli taşlardan üretilebilmekte ve yeri geldiğinde ederi binlerce lira etmektedir.

Tespihin taşını işleyen ustanın mahireti kadar hangi taştan yapıldığı da çok önemlidir. Ülkemizde çıkarılan taşlardan üretilen tespih yurt dışından gelen taşlarla da yapılabilmektedir. İmitasyon tespihler arasında da çok iyi işçilikli ürünler vardır.

Bloons Tower Defense 5 oynayarak zaman geçirmek

Ninjakiwi firması tarafından Bloons Tower Defense oyununun son versiyonu olan Bloons Tower Defense 5 internet ve mobile versiyonu ile çok ilgi görüyor.

bloons5

Geliştirilmiş oyun seçenekleri Ninjakiwi firmasının bu işi ne derece ciddiye aldığını göstermekle beraber Bloons Tower Defense 5 ile birlikte gelen multiplayer oynama özelliği balon patlatma oyunlarında uzmanlaşan Ninjakiwi’yi oyun yazılım firmaları arasında üst sıralara taşıyor.

Sisteme kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra oynadığınız oyunların puanlarını toplayabiliyor, bir sonraki giriş yaptığınızda oyun geçmişinize göz atabiliyorsunuz.

Strateji oyunları arasında kendine iyi bir yer edinen Bloons Tower Defense 5 teki ateş etme figuranları arasından bizim tercihimiz ninja, süper ninja ve top atışı yapanlar. Yeni item almaktansa elde olanları yükseltmek her zaman tercihiniz olsun.

Bloons Tower Defense 5 oynamak için yazılımcı firma olan NinjaKiwi ye gidebilirsiniz.

Mantar üreticiliğinin maliyeti ve ne kadar kazandırdığı

Et ürünlerine rakip olarak gösterilen mantar günümüz koşullarında fabrikasyon ( çiftlik ) usulü üretilebilmektedir.

Çeşitli mantar türleri mevcut olup bunlardan en çok talep edilenler ise istiridye mantarı ve kültür mantarı diye bilinen beyaz mantardır.

Her bir mantar türü kendince ayrı bir aromaya sahip olup, yetiştirildiği yere ve kullanılan malzemeye göre lezzet farklılıkları göstermektedir.

Ortalama bir mantar üretim çiftliğinin maliyeti 300 tl olup risklerle dolu bir iştir. Şansınız yaver giderse mantar işinden iyi para kazanabilirsiniz.

istiridyemantari

Tabi birde işin kötü senaryosu var ki bunlar arasında mantar hastalıkları, hava sıcaklığı değişimleri ve mantarın pazarını bulamamak en başta gelmektedir.

Arz her ne kadar talebe yetişemese de, mantarın raf ömrü 7 gün olduğundan bu ürünü pazara ivedilikle yetiştirmek gerekmektedir.

Her 3 ayda değiştirmeniz gereken mantar kompostları ise dışarıdan satın alabilir ya da kendiniz üretebilirsiniz.

Jimmy jip ile daha açılı videolar çekmek

Video çekenlerden beklenen harika çekimler ile tamamlanmış ve sonunda herkes tarafından beğenilmiş bir filmdir. Bu film profösyonel ya da amatör olabilir. Ancak yukarıdan aşağıya ya da aşağıdan yukarıya doğru kameranın hareket etmesi için gerekli bir ekipmandır jimmy jip.
Jimmy jip ile daha açılı videolar çekmek yazısına devam et

Didi bergamotlu bir harika dostum

Reklamlarını çılgın teyze nin yaptığı didi firmasının buzlu çay ürününü  tatmadıysanız mutlaka tadın. Özellikle bergamotlu versiyonu daha lezzetli. Değişik bir stratejiyle büyük boy olarak piyasaya çıkan didi çok sevilerek içiliyor.

Rakiplerine oranla daha ucuz olan ve aynı zamanda daha lezzetli olan didi bergamotlu bir kişiyi yeterince doyuruyor.

Sabah kahvaltılarında öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde soğuk içecek olarak didi tercih edebilirsiniz.

image

Mery usulu döner çok farklı

Yıllardır döner yiyorum ancak daha önce bu kadar değişik hazırlanan bir döner yememiştim. Alman usulü diyorlar kendileri.. Ekmeğini de etini de sosunu da kendileri hazırlıyor ve sunuyorlar.

mery doner

Mery usulu döner çok farklı yazısına devam et