EVİNİZİ KENDİ KEYFİNİZE GÖRE DEKOR EDİN

Kimimiz baba ocağından ayrılacak kimimiz halen baba ocağında ayrı odalarda yaşamakta. Yatak odanızı ya da oturmakta olduğunuz bir odayı kendi keyfinize göre dekor etmek gibisi yoktur. Duvarlarda sizin istediğiniz bir renk yerlerde sizin istediğiniz halılar olabilir. Duvarlarınıza uygun koltuklar seçmek de size kalacak bir iş.

Kendi kafasına göre ev dekor etmek zorlu bir süreç gibi gelebilir. Evi alt üst etmekten korkabilirsiniz. Ama ilham kaynağınız özgünlüğünüz olacak. Kendi keyfinize göre dekor edin.

EVİNİZİ KENDİ KEYFİNİZE GÖRE DEKOR EDİN yazısına devam et

Evimi özledim

Bütün çalışanlar bay, bayan ayırmadan eminim herkes evini çok özlüyordur. Çünkü yoğun çalışma saatleri, fazla mesailer işte geçirdiğimiz saatler toplamı neredeyse 10 saat ve daha da fazlasını iş yerimizde geçiriyoruz. Evde geçirdiğimiz saatler okadar az ki, evimizi özlememek içten bile değil.
Hafta sonu çalışanlar, hafta sonu da dahil çalışanlar evi otel niyetine kullanıyorlar. Bir de evli ve çocuklu iseniz. Ev özlemine eş özlemi ve çocuk özlemi de ekleniyor. İçinden çıkılmaz bir hal alıyor.
Günümüz koşullardan maalesef bayan da bay da oldukça yoğun çalışmak zorunda. Farklı farklı sebeplerimiz olabilir çalışmak için.
Ne olursa olsun be sebepten olursa olsun evimizi özlüyoruz ….

Kocaman televizyonda seyirlik keyif

Evde dev ekranda maç izlemenin keyfi de ayrı güzel oluyor. Kocaman kocaman görünen futbolcular sanki önünde maç yapıyorlarmış gibi.
Hele bir de derbi maçlar, bizleri yurt dışında temsil eden takımlarımızın maçlarını izlemek çok daha keyifli.

İnşaat artıklarını evimizde değerlendirelim

Yeni biten inşaat süreci sonrasında evimizin kapısının önünde yada bahçemizde birbiri üzerine yığılı birçok çuval ve boyaya çimentoya bulanmış birçok alet edevat olur. O anda belkide temizlik amaçlı bunları çöpe atarız. İlerleyen yıllarda ise evimizde yapacağımız ufak tadilatlarda bu alet ve edavatlara ihtiyaç duyarız.

Tekrardan gidip sıfırdan satın almaktansa çöpe atmadan önce bunlar arasından işe yarar olanlarını yıkayıp temizleyip bir kenara kaldırmakta fayda var. Örnek olarak 1 poşet seramik yapıştırıcı, 1 kutu silikon yada bir kaç çivi veya mala.

insaatartigi

Evimizde meydana gelen çatlakları patlakları onarırken bu ekipmanlara her zaman ihtiyaç duyarız. Her ne kadar çok pahalı olmasalar da ev ekonomisine katkı sağlamak adına bu tarz tasarruflar aklımıza ” Damlaya damlaya göl olur ” atasözünü getirmiyor değil.

3d televizyon alıp izleyecek 3 boyutlu film bulamamak

Teknoloji merkezlerinde yüzlerce çeşit model televizyonları yanyana koyuyorlar sonrada bu özellikli şu özellikli diye satıyorlar ya hani işte bende bunlardan birisine kayıp 3d tv aldım almasına ama eve geldikten sonra söyle bir sorunla karşı karşıya geldim: izleyecek 3 boyutlu filmi nereden bulacaktim?
3d televizyon alıp izleyecek 3 boyutlu film bulamamak yazısına devam et

Kahvaltıya misafir alırsanız ne yapmalı

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, kahvaltıya misafir almak akşam yemeğine misafir almaktan kesinlikle daha zor. Akşam yemeği bellidir. Kahvaltıya misafir alırsanız ne yapmalı yazısına devam et

Ihtiyaca göre mobilya seçmek lazım

Evimizi dizayn etmeden önce ihtiyaçlarımızı gözönünde bulundurmalıyız. Mobilyalarınızın seçmeden önce kaç kişilik bi aile olduğumuz çok önemlidir. Evimizin büyüklüğüne göre seçmiş olduğumuz mobilyalar ileriki zamanlarda gereksiz boşluklar oluşturabilirler.

Marka mobilyalarda bu standartların içersine girmeden öncelikli olarak mahallemizdeki mobilyacı amcaya gidip ihtiyaçlarınız doğrultusunda istediğimiz oturma gruplarına yaptırabilir.

Duvar rengimize göre mobilyamızın rengini seçmekte en önemli sorulardan birtanesidir. Özellikle yeni evli çiftler mobilya seçiminde çok zorlanıyorlar.eşlerin aralarında ortak bir karara varmaları çok önemlidir.