Dekorasyon Önerileri Kendin Yap

Çoğu zaman kendi ellerimizle yaptığımız dekorasyon ürünleri bile başkalarının fikirlerinden alıntıdır. Modern insan kopya çekerken kendini daha güvende moetbet hisseder çünkü. Yapılmış olanı yapmak risksizdir en başta.

Bunun dışında yeni bir şey denemek korkusu hepimizin içinde az ya da çok mevcuttur. Yine de dekorasyon önerilerini kendimiz yapmalıyız. Bunun yolu da sanıldığı kadar yokuş değildir. Dekorasyon önerilerini kendimiz yapmamız için gerekenler madde madde şöyledir:

 

Dekorasyon önerilerini kendimiz yapmamız için gerekenler:

 

1- Belli bir beğeni düzeyi ve tarz geliştirmek: Bunun yolu da kendimizi ve zevklerimizi tanımaktan, bilmekten geçiyor. Her insanın sevdiği bir renk, hoşlandığı bir sanat akımı vardır. Günümüzde başarılı olan dekoratif ürünlerde de bir karakterin izi mutlaka olmalıdır. Siz de belli bir beğeni düzeyi ve tarz geliştirin ve onu dekorasyon ürünlerinde birebir uygulamanın yollarına bakın.

 

2- Evi dip bucak tanımak: Kendi evinizi, eşyaların konumunu, nerenin ne kadar eşya kapasitesi olduğunu bilmelisiniz. İnsan ancak tanıdığı, bildiği mekanlarda köklü değişimlere gidebiliriz. Kendi evinize yabancıysanız ne yaparsanız yapın ürettiğiniz her dekor iğreti duracaktır.

 

3- Başkalarının dekor fikirlerini bilecek kadar kültürlü, kendi dekor fikirlerini uygulayacak kadar cüretkar olmak: İtiraf edelim ki bunu yapanlar çok az sayıda kişi, aramızda. İnsanlar başkalarının yaptıkları dekorları gördükten sonra kendilerini beceriksiz ve yetersiz hissetmeye otomatik olarak meyilli çünkü. Siz böyle yapmayın. Başka dekorları gidin yerinde görün, internette araştırın. Sonra da gelin kendi evinize. İmzanızı taşıyan dekorasyonlar yapmaya koyulun.

 

 4- Biri görürse ne der düşüncesinden sıyrılmak ve dekorlar üzerinde özgürce çalışmak: Biri görürse değil biri görünce demelisiniz ve her zaman için pozitif düşünmelisiniz. Yoksa negatif yüklerle yapacağınız güzelliklerden kendinizi mahrum edersiniz. 21. yüzyılın özgür kadınları olarak özgür bir kafa ile çalışın. Bulanık bir zihin ile yapılan dekorlar maalesef istenilen randımanı katamayacaktır size.

 

5- Yeni şeyler denemekten vazgeçmemek: Mesela bir vazoyu mu boyamak istiyorsunuz? O bu olur mu deyin? Gerekirse silip silip tekrar boyayın vazoları. Gerekirse evdeki tüm vazoları bir bir başka renklere boyayın. İçinize sineni bulana kadar denemekten, uğraşmaktan vazgeçmeyin. Anca böyle kendinizin yaptığı dekorlardan memnun ve mutlu olursunuz.

 

6- Atılmış ya da kullanılmaz durumda olan malzemeleri verimli kılmak: Eski ya da patlak lastiklerden bahçeleri için masa yapan insanları görüyoruz. Kozalakları rengarenk boyayıp dış kapılarına asarak süsleme yapan insanları görüyoruz. Demek ki atılmış malzeme yoktur dekor için, henüz kullanıma geçmemiş eşyalar vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir