Nevşehir tatili

Dünyanın sayılı Turizm merkezlerinden birisi olmakla beraber Tarihi bakımından pek çok özelliğe sahip olan şehirlerimiz arasında yer alan Nevşehir, her geçen gün turizm’e sağlamış olduğu katkılar gittikçe büyümektedir.

Kayalara oyulmuş olan kiliseler, Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı, Peri bacaları, yer altı şehirleri gibi birçok tarihi eser, yerli ve yabancı turistlerin gezmiş olduğu yerler olarak bilinmektedir. Gezilecek olan bu yerler arasında en önemlileri şunlardır;

Nevşehir tatili yazısına devam et

Antalya’yı gezelim

Akdeniz bölgesinin ve hatta Türkiye’nin turizm cenneti olan bir yer varsa oda Antalya ilimizdir. Antalya tatilimiz o kadar güzel geçti ki neresinden başlayacağımı bilemiyorum. Bu kadar yönlü bir tatil keyfi sunacak başka bir yerin Dünya da bile olduğunu düşünmüyorum. Antalya hava limanı şehrin içindedir. Havaalanından şehir merkezi oldukça yakındır. Antalya’nın neresinde konaklayabiliriz diye bir soru aklınıza geliyorsa, yanıtı her yeri olacaktır.  Biz arkadaşlarımızla Konyaaltın da denize sıfır bir oteli tercih ettik. Fakat Lara ve diğer ilçelerinde de pek çok otel, motel, apart ev ve pansiyon bulunmaktadır. Konaklama yönünden kesinlikle sıkıntı yaşamayacağınız bir çok seçimi size sunan bir tatil yaşayacaksınız.

Antalya’yı gezelim yazısına devam et

TÜRKİYE’NİN GEZİLİP GÖRÜLECEK BÖLGELERİ

Türkiye 3 tarafı denizlerle çevrili yıl içerisinde 4 farklı iklimi yaşayan eşsiz doğa ve mimari güzelliklerine sahip bir ülkedir. 4 farklı iklimin yıl içerisinde yaşanması her mevsim için gezilip görülecek bölgeler oluşturmaktadır.

 

Bunun yanı sıra her mevsim gidilip yakından görüldüğünde hayranlık bırakacak eşsiz mimari güzellikleri de bünyesinde barındırır. Mimarisiyle ünlü şehrimiz İstanbul desek abartmış olmayız.

TÜRKİYE’NİN GEZİLİP GÖRÜLECEK BÖLGELERİ yazısına devam et

Kıbrıs’ta otel arıyorsanız mutlaka okuyun

Yorucu bir kış çalışma döneminin ardından otellerin erken rezervasyon reklamları ile birlikte hepimizde acaba geç mi kalıyoruz ? Hangisine gitsek soruları oluşmaya başlar.

Birbirinden kafa karıştırıcı fiyatlara bakarken kendimizi dünya turu atmışcasına bütün otellere hakim hissederiz. Ancak son kararı vermeden önce kararını vereceğimiz otele daha önce gitmiş birilerine mutlaka sormadan satın al tuşuna basmayız.

Kıbrıs’ta otel arıyorsanız mutlaka okuyun yazısına devam et

Yolculuktan keyif almak

Yolculuk yaparken illa tatil olmak zorunda değil kısa mesafelerde bile giderken yolun tadını çıkartmak lazım .
Nasıl mı? İşte nacizane deneyimlerim :
Kısa yol uzun yol farketmez özel aracınız ile yoldaysanız ve aracı siz kullanmıyorsanız arka koltuğu tavsiye ederim.

Yolculuktan keyif almak yazısına devam et

Bu hafta sonu neler yaptım?

güneş - Kopya

Bulutlu ve rüzgarlı zaman zaman yağmurlu bir hafta sonunu geride bıraktık. Dolayısıyla bu hafta sonunu deniz, havuz, güneş, kum tarzında geçirmedim. Daha kültürel aktiviteler yaptım. Bir kitap bitirdim, iki film izledim, olimpiyatlarda milli takımımız ve sporcularımızı izledim, iftar yemeği verdik, abimin doğum gününü kutladık vs vs… Bu hafta sonu neler yaptım? yazısına devam et